header_menu
Profiel
BeP - item
BeP - item
BeP - item
Nieuws
Reviews
Artikelen
Casemods
Reacties
Forum Topics

 

Nieuwstip insturen
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie? Klik dan hier en laat het ons weten
 
Nieuws

70+% van de Intel processors is socket 775

Geschreven door PSResource Bron: Fudzilla
Gecontroleerd door brinkdinges 1157 views - 7 reacties
Zondag 07 februari 2010 om 14:06 - Het is alweer bijna vier jaar geleden dat de Core 2-lijn met processors geïntroduceerd werd, maar nog steeds bestaat 77% van de chips die Intel verscheept uit socket 775-chips. De verwachting is dat aan het einde van het jaar nog zeker 50% van alle verscheepte chips uit socket 775-chips bestaat.

De nieuwe socket 1156-chips zullen echter van de 18% die nu verscheept wordt groeien tot 44% in het laatste kwartaal van 2010. Ook de Atom-processors worden aardig goed verkocht. Op het moment bestaat zo'n vijf procent van de verscheepte processors uit Atom-processor, tegen het einde van het jaar zou dit moeten groeien tot zeven procent.

Het platform van de Core i7-processors met socket 1366 loopt het slechtst. Slechts één procent van alle processors is een socket 1366-processor en de verwachting is dat dit aandeel niet gaat groeien, zelfs niet met de introductie van een hexa-core Core i7-processor. Dit blijkt echt een niche-markt te zijn voor de enthousiastelingen en die-hard gamers.

 
 zondag 07 februari 2010 om 14:44


Geef toe, als je benchmarks vergelijkt dan is het nog steeds zo dat Core 2 soms sneller is, maar altijd S1156 kan bijhouden.

Binnenkort gaat wrss de 2ehands markt ook open met deze setupjes en dan worden die dus ook gewoon weer ge-recycled.
 zondag 07 februari 2010 om 14:58


Ik weet niet welke benchmarks jij kijkt, maar de turbo modus in de i7/i5 modellen doet echt zijn werk wel, en zorgt voor veel betere resultaten.
 zondag 07 februari 2010 om 15:46


Maarja, als we heel eerlijk zijn..
Van socket 1156 zijn de i3's en de i5's en een paar i7's.
Op socket 775 zijn ontelbaar veel andere CPU's! Zowel Core 2 (dual, quad) en ook Pentiums...
Er kan beter gekeken worden naar de soort CPU dan naar het socket naar mijn mening.
 zondag 07 februari 2010 om 18:40


In dat geval; AMD FTW! :P
 zondag 07 februari 2010 om 21:18


Zo te zien worden de Xeon processoren niet meegeteld, want die zijn er net zat op 1366. Maar het was voorspelbaar, ik denk dat Intel gewoon verder gaat op 1156 en de Xeon's en de ultra-extemes op de 1366 gaat uitbrengen.

Maargoed, Intel zit nu op 3 sockets. AMD zit op 1 socket waarvan AM2 soms ook een AM3 ondersteunt.

Richard wijzigde dit bericht als laatste op zondag 07 februari 2010 om 21:19.
 zondag 07 februari 2010 om 22:14


Idd, daar heeft AMD een groot voordeel van.
 maandag 08 februari 2010 om 09:52


Doet me denken aan een mail die ik gisteren kreeg. Iemand wou dat ik een pc samenstelde voor hem ( doe ik zowat als bijverdienste ), en vroeg voor een ultieme game rig met een Pentium 4. Toen ik hem vertelde dat een P4 redelijk verouderd was viel de hemel precies naar beneden.

Maar toch P4 heeft lange tijd alles en iedereen geownd :D

Je moet inloggen om te kunnen reageren op dit bericht.